گروه املاک سولار مازندران

مقایسه املاک

مقایسه
You can only compare 4 properties, any new property added will replace the first one from the comparison.

اخبار

آنچه باید در مورد مشارکت در ساخت بدانید

آنچه باید در مورد مشارکت در ساخت بدانید

مشارکت در ساخت : آنچه باید در مورد مشارکت در ساخت بدانید

غالبا برای افرادی، پیشنهاد شگفت انگیزی می‌باشد که صاحب خانه‌های کلنگی و حیاط‌دار هستند، در این شرایط شخصی به عنوان سازنده به مالک پیشنهاد ساخت می‌دهد.بدین ترتیب یک معامله بزرگ بین طرفین مبنی بر ساخت و ساز شکل می‌گیرد.ما در این مقاله می‌خواهیم نکات مهمی را که باید در هنگام مشارکت در ساخت بدانید برایتان ارائه دهیم. با ما تا پایان این مقاله کاربردی همراه باشید.

آنچه باید در مورد مشارکت در ساخت بدانید

 

آنچه باید در مورد مشارکت در ساخت بدانید

قوانین مشارکت در ساخت

هدف سازندگان این است که آپارتمان‌های مجهز و شیکی را بر روی زمین‌های کلنگی بسازند و سود قابل توجهی را نصیب خود و مالک نمایند.

در این پروژه ابتدا، متراژ زمین، منطقه، ارزش ملک و نوع مصالح ساختمانی‌ای که قرار است استفاده شود تخمین زده می‌شود

در واقع در ساخت و ساز فرمول به اینصورت خواهد بود که مالک، زمین موردنظر را با انجام یک معامله رسمی در اختیار سازنده قرار می‌دهد و سازنده، متعهد می‌شود که مبلغی برای ساخت‌ روی زمین سرمایه‌گذاری کند و به نسبت میزان سودی که در آخر بدست می‌اید، طرفین در آپارتمان‌های ساخته شده شریک ‌شوند. این قبیل معامله به کل سوددهی قابل توجهی دارد.

زیرا ارزش سود حاصل از ساخت و ساز، بالاست که برای سازنده و مالک به اندازه کافی سودمند است.

مدت زمان اجرای پروژه

یکی از چالش‌هایی که ممکن است در این قبیل مشارکت‌ها پیش بیاید، عدم خوش قولی در ساخت می باشد، که بهتر است برای جلوگیری از این قبیل مسائل، یک زمانبندی درست در قراردادتان ذکر کنید تا سازنده متعهد شود که در زمان اعلام شده در قرارداد، عملیات ساخت و ساز پروژه را به پایان برساند.

تعهد مالک

علاوه بر تعهدی که از سازنده در جهت خاتمه پروژه گرفته می‌شود، مالک هم بایستی در قرار داد متعهد شود که وکالت ملک را به سازنده خواهد داد.تا سازنده بتواند برای شروع کار، با استفاده از این وکالت، تمامی مجوزهایی که مربوط به شهرداری می‌شود را بگیرد. در هر کدام از این تعهدات اگر یکی از طرفین، در زمان مقرر شده، به وظایف خود عمل نکرد، منجر به پرداخت جریمه به طرف مقابل خواهد شد.

سخن آخر

ساخت و ساز از جمله پروژه‌های مهم و پر دردسری می‌باشد که علاوه بر دقت، بایستی هوشمندانه و بر پای قوانین رسمی مربوط به خودش انجام شود، مورد مهمی که بایستی به آن دقت نمایید تنظیم قرارداد با توجه به دو نکته‌ای که در بالا گفته شد، در یک بنگاه معاملاتی معتبر است.

تا با خیالی آسوده به ساخت و ساز بپردازید. از اینکه تا پایان این مقاله با ما همراه بودید از شما سپاسگزاریم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *