گروه املاک سولار مازندران

مقایسه املاک

مقایسه
You can only compare 4 properties, any new property added will replace the first one from the comparison.

سوالات متداول

سوالات متداول

چگونه می‌توان با مستأجری که اجاره را پرداخت نمی‌کند، برخورد کرد؟

معمولاً مراجعه به مرجع قضایی در این موارد زمانی است که مستأجر با پایان یافتن مهلت قراردادش اقدام به تخلیه ملک نکند‌، لذا در‌صورتی‌که مستأجر با پایان مدت اجاره‌اش اقدام به تخلیه ملک بنماید و بر بدهکار بودن خود نیز اذعان داشته باشد، دیگر مراجعه به مراجع قضایی ضروری نیست اما شما با احتساب اجاره‌های معوقه و سایر هزینه‌ها و کسر آن از مبلغ ودیعه می‌توانید بدون مراجعه به دادگستری مشکل را حل کنید.

طبق بند ۹ ماده ۱۴ قانون روابط موجر و مستاجر مصوب ۱۳۵۶، موجر می‌تواند حسب مورد صدورحکم فسخ اجاره یا تخلیه را از دادگاه درخواست کند. دادگاه ضمن‌حکم فسخ اجاره، دستور تخلیه مورد اجاره را صادر می‌نماید و این‌حکم علیه مستأجر یا متصرف اجرا و محل، تخلیه خواهد شد: «در صورتی که مستأجر در مهلت مقرر در ماده ۶ این قانون ازپرداخت مال‌الاجاره یا اجرت‌المثل خودداری نموده و با ابلاغ اخطاردفترخانه تنظیم‌کننده سند اجاره یا اظهارنامه (در موردی که‌اجاره‌نامه عادی بوده یا اجاره‌نامه‌ای در بین نباشد) ظرف ده روزقسط یا اقساط عقب افتاده را نپردازد.

در این مورد اگر اجاره‌نامه‌ رسمی باشد موجر می‌تواند از دفترخانه یا اجرای ثبت صدور اجرائیه بر تخلیه و وصول اجاره‌بها را درخواست نماید.»هر‌گاه پس از صدور اجرائیه، مستأجر اجاره آپارتمان عقب افتاده را تودیع کند اجرای ثبت تخلیه را متوقف می‌کند ولی موجر می‌تواند به استناد تخلف‌ مستأجر از پرداخت اجاره‌بها از دادگاه درخواست تخلیه عین مستأجر را بنماید. ‌هر‌گاه اجاره‌نامه عادی بوده یا سند اجاره تنظیم نشده باشد موجر می‌تواند برای تخلیه عین مستأجره و وصول اجاره‌بها به دادگاه مراجعه کند.

پرداخت شارژ آپارتمان با مالک است یا مستأجر؟

در پاسخ باید گفت که این موضوع میان موجر و مستأجر کاملاً توافقی است؛ یعنی آن‌ها در هنگام عقد قرارداد اجاره، بر سر این‌که کدام‌شان شارژ را بپردازند، باید به توافق برسند. بنابراین، اگر به موجب قرارداد، پرداخت هزینه‌های مشترک به عهده مالک باشد و مالک از پرداخت آن خودداری کند، مستأجر می‌تواند هزینه‌های مزبور را از اجاره‌ای که به موجر می‌پردازد، کم کند. حال اگر این موضوع در زمان تنظیم قرارداد اجاره مورد غفلت قرار بگیرد و معلوم نشده باشد که هزینه شارژ را مستأجر باید بپردازد یا مالک، تکلیف چیست؟ در این مواقع نیز، استدلال می‌شود که چون شارژ جزء هزینه‌هایی است که برای استفاده بهینه از محل سکونت پرداخت می‌شود و البته این مستأجر است که از آب، برق، گاز و تلفن استفاده می‌کند، طبیعتاً او نیز باید هزینه‌های آن را بپردازد.

همچنین بهتر آن است که مالک و مستأجر در هنگام توافق، حتماً به مشاور املاک یا هر کس دیگری که تنظیم قرارداد را بر عهده دارد یادآوری کنند که تکلیف پرداخت شارژ ساختمان را مشخص کند تا بعداً با مشکلاتی از این دست مواجه نشوند.اما اگر شما مدیر یک ساختمان مسکونی هستید و با مالک یا مستأجری روبه‌رو شده‌اید که از پرداخت هزینه‌های جاری شانه خالی می‌کند، برای دریافت حق شارژ می‌توانید هم به مستأجر و هم به مالک مراجعه کنید. در ضمن، می‌توانید بر روی تابلوی اعلانات ساختمان درج کنید که فلان واحد بدهکار است تا شاید با این کار، متنبه شود و زودتر تسویه حساب کند.

سرقفلی چیست؟

امروزه سرقفلی در میان بازاریان و اصناف به دو قسمت تقسیم می‌شود که هر کدام مقررات، قوانین و شرایط خاص خود را دارند.

۱- سرقفلی که از حق کسب و پیشه حاصل شده است: این نوع سرقفلی که ریشه در حق کسب و پیشه حاصل از قرارداد‌های اجاره قدیمی دارد در واقع حقوق قانونی مستاجر سابق یک محل است که دست به دست واگذار می‌شود و در میان عامه مردم سرقفلی نام گرفته است.

۲- سرقفلی واقعی: این نوع سر قفلی در واقع حاصل حق کسب و پیشه یا اجاره‌های سابق نیست. بلکه در این نوع سرقفلی، مالک مغازه بدون اینکه ملک خود را واگذار کند سرقفلی ملک را به مدت نامحدود با اجاره ماهیانه با شرایط خاص به فردی واگذار می‌کند و براساس این قرارداد، مالک سرقفلی بدون مالکیت در اعیان یا زمین مغازه، حق استفاده از مغازه و کسب وکار در آنجا را به دست می‌آورد و می‌تواند این حق را به نحو مقتضی برابر شرایط مقرر بین خود و مالک به اشخاص دیگر نیز واگذار کند.

آیا خرید ویلا و فروش آن پس از مدتی، قابلیت فروش سریع و یا سودآور را دارد یا خیر؟

پاسخ به این سوال :  خرید ویلا و فروش آن

به طور گسترده با شناخت منطقه از لحاظ توریستی بودن و کشش خرید در منطقه مورد نظر و فرهنگ بومی اجتماعی آن منطقه با کمی تحقیق قابل کشف خواهد بود، از دید جزیی تر شناخت محیط اطراف و بررسی امنیت ویلا از دریچه سندیت و مدارک مربوطه و قرارگیری ویلا در محیط امن خرید میتواند صورت پذیرد

در مجموع میتوان به مشاور املاک مربوطه که به آن اعتماد کامل دارید بررسی موارد فوق را به او بگذارید.

رجوع به صفحه تماس با ما املاک سولار

سپردن ملک در املاک سولار چگونه است؟

در وبسایت املاک سولار شما میتوانید به چند روش ملکتان را معرفی و به فروش برسانید:

۱ – ملک‌تان را در وبسایت ثبت کنید و به تنهایی مدیریت کنید و قیمت ملک را خودتان پیشنهاد کنید.

۲ – ملک‌تان را در وبسایت ثبت کنید و از کارشناسان جهت تعیین قیمت ملک کمک بگیرید.

۳ – ملک‌تان را به بنگاه‌های موجود در وبسایت بسپارید تا به صورت تخصصی اقدام شود.

اطلاعات بیشتر در صفحه تماس با ما

پس از توافق با فروشنده میتوانیم به صورت دستی قولنامه بنویسیم؟

بهتر است اینگونه عمل نکنید.

در صورتیکه آشنائی کامل با نحوه تنظیم قولنامه ندارید از تنظیم قولنامه بصورت دستی اجتناب کنید، عاقلانه‌تر این است که از افراد خبره در این کار کمک بگیرید تا از بروز مشکلات جلوگیری کنید. اینکه قولنامه را چگونه تنظیم می‌کنید بسیار مهم است ممکن است یک اشتباه شما را از حقی محروم کند و یا یک عبارت صحیح باعث احقاق حقتان شود، تنظیم قولنامه را جدی بگیرید، وهنگام تنظیم قولنامه شاهد همراه داشته باشید.

شما می‌توانید از مشاورین املاک که جواز کسب آنها تایید شده کمک بگیرید و مبادرت به تنظیم قولنامه نمائید، املاک سولار میتواند به شما کمک کند تا مشاور املاک برای تنظیم قولنامه در محل شما حضور پیدا کند.

آیا مشاورین املاک نیز میتوانند از سرویس سولار استفاده نمایند؟

استفاده از سولار توسط مشاورین املاک : بله

مشاورین املاک میتوانند با ثبت نام به صورت مشاور املاک از امکانات سرویس املاک سولار به صورت رایگان و نامحدود استفاده کنند.

جهت همکاری از لینک های زیر اقدام کنید:

جزئیات بیشتر در صفحه درباره ما و تماس باما  تلگرام

آیا شما دارای پروانه کسب و کدرهگیری میباشید ؟

جواب :

ما بیش از ۱۵ سال میباشد که دارای پروانه کسب و کد رهگیری از اتحادیه املاک شهرستان آمل میباشیم.

توضیحات بیشتر در صفحه درباره ما

من دفتر مشاور املاک دارم چگونه میتوانم به عنوان مشاور املاک در املاک سولار فعالیت کنم؟

در صورتیکه جواز کسب معتبر داشته باشید، پس از ثبت بنگاه و درج جواز کسب، املاک سولار صحت جواز کسب شمارا بررسی و در صورت تایید به عنوان مشاور منطقه معرفی حواهید شد.

راهنمای بیشتر : ۰۹۳۵۹۲۹۴۹۰۶

هنگام انتخاب و خرید ملک به چه نکاتی توجه کنیم؟

یکی از سوالات متداول کاربران از املاک سولار

نکات خرید ملک میباشد و این که چگونه در انتخاب ملک دقت کافی داشته باشیم؟

گروه املاک سولار پاسخ به تمامی این نکات را در صفحه اختصاصی نکات مهم قرار داده است.

برخی از ملک ها علی رغم لوکس بودن قیمت زیادی ندارند، چرا؟

برای خریدار یک سری کلیات واضح و روشن که بصری است قابل درک و رویت است

پایه و اساس ملک و مصالحی که در ساختمان اجرا شده از دید خریدار خصوصا در سفت کاری پنهان است

و در مجموع امکان اینکه سازنده ویلا بتواند ویلایی کاملا لوکس با کمترین هزینه بسازد وجود دارد،

ولی از عمر این ملک به ظاهر نوساز چند سالی نمی گذرد که عیوب خود را آشکار می کند.

از طرفی صحت و اصل بودن سند ملک و پایان کار هم ممکن است ملاک بر ارزان بودن ملک باشد

امتیازات آب برق گاز و خیلی عوامل دیگر نظیر معارض داشتن ملک و عدم استعلام از اداره ثبت از سوی خریدار و ندانستن این موضوع در این موارد هم میتواند تاثیر گذار باشد و شما توانایی آن را دارید که به کمک مشاور املاک از صحت و سقم تمام این موارد اطمینان حاصل نمایید.